konrad michalak

Ur. 6-12-1988 w Łodzi. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi. Aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

Występował w Teatrze Studyjnym w Łodzi w spektaklach "Ożenek" w reż. G. Lifanova, "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" w reż. G. Chrapkiewicza oraz "Equus" w reż. W. Zawodzińskiego. Spektakle z jego udziałem ("Efekt Dopplera" w reż. M. Brzozowskiego oraz "Ożenek" w reż. G. Lifanova) dwuktornie zdobywały główne nagrody publiczności na międzynarodowym festiwalu VGIK w Moskwie.

Po uzyskaniu dyplomu rozpoczął pracę w międzynarodowej grupie teatralnej teatru Nuovo Teatro delle Commedie w Livorno we Włoszech, gdzie występował w spektaklach tworzonych w języku włoskim, hiszpańskim, angielskim, wystawianych w kilku krajach Europy. Okres pracy we włoskim teatrze zaowocował wzbogaceniem dorobku scenicznego o role między innymi w spektaklach "El Principe Constante", "Faustus" (kooprodukcja z aktorami i reżyserem teatru Lele z Wilna), "Requescant", "Desaparecidos" czy "Blue Room" (w reż. Irańczyka - Shahaba Hosseiniego).

Po powrocie do Polski, zadebiutował na łódzkiej scenie w roli Wacława w "Zemście" w Teatrze Małym.
W filmie natomiast debiutował w roli Bohdana "Bodo" Pudłowskiego w "Małej Maturze 1947" w reż. Janusza Majewskiego.

Na małym ekranie można go było oglądać w serialach "Na dobre i na złe", "Komisarz Alex", czy "Wojna i miłość".